پیمانکاری اسکلت فلزی

پیمانکاری اسکلت فلزی

پیمانکاری اسکلت فلزی: برای انجام پروژه های ساختمانی، مراحل مختلفی باید طی شود. این مراحل شامل دریافت تاییدیه و مجوز ساخت و ساز از شهرداری تا انتخاب مجری ذیصلاح برای سازه ساختمانی است. بعد از اینکه پروژه وارد فاز اجرایی شد، برنامه ای که توسط مجری برای ساختمان از پیش تعیین شده است، انجام می شود. یکی از مراحل اولیه که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اجرای اسکلت ساختمان است. اسکلت، نقش ستون و محافظ ساختمان را ایفا می کند و تمام بار وزنی آن را به دوش می کشد. اسکلت به دو نوع بتنی و فلزی تقسیم بندی می شود که با توجه به نوع کاربری، تعداد طبقات و شرایط آب و هوایی محیط اطراف ساختمان، انتخاب می شود.

امروزه برای ساختمان های بلند با طبقات زیاد از اسکلت فلزی استفاده می کنند. این اسکلت، خصوصا نوع پیچ و مهره ای آن، از درجات بسیار بالای امنیت و استحکام برخوردار است و سرعت پیش رفت سازه را بسیار بالا می برد. اجرای اسکلت فلزی می بایست توسط شرکت های پیمانکاری اسکلت فلزی انجام شود. مطابق برنامه ریزی قبلی مجری، زمانیکه نیاز به اجرای اسکلت ساختمان باشد، انجام آن به شرکت های پیمانکاری واگذار می شود. از آنجاییکه انجام این کار نیازمند تجربه و دانش فراوان است، شرکت های پیمانکاری اسکلت فلزی می بایست مدرک مرتبط داشته باشند و یا با تیمی همکاری کند که توانایی محاسبات لازم برای اجرای اسکلت را داشته باشند.

 

پیمانکاری اسکلت فلزی

 

قراداد پیمانکاری اسکلت فلزی

یکی از وظایف مجری طرح های عمرانی، انتخاب عوامل اجرایی آگاه و باتجربه برای انجام تمامی مراحل پروژه ساختمانی است. هنگامی که ساخت سازه به مرحله اجرای اسکلت فلزی می رسد، مجری طرح جهت انجام دقیق و اصولی سازه، اقدام به استخدام پیمانکار اسکلت فلزی می کند.. بین کارفرما و شرکت پیمانکاری اسکلت فلزی، قراردادی عقد می شود تا توافق های لازم برای همکاری به صورت رسمی ثبت شود.

در این قرارداد، مشخصات کامل کارفرما و پیمانکار، اطلاعات کامل ساختمان اعم از متراژ، آدرس، تعداد طبقات و ...، مقدار و هزینه مصالح استفاده شده، وظایف هر دو طرف و ... تعیین می شود. به این ترتیب، همکاری بین پیمانکار و کارفرما به صورت کتبی و رسمی ثبت می شود تا در صورت بروز هرگونه مشکل و یا مغایرت، با استناد به آن بتوان پیگیری های لازم را انجام داد. میزان کارمزدی که پیمانکار برای انجام پروژه دریافت می کند داخل قرار داد به صورت توافقی ثبت می شود، که شامل هزینه عوامل اجرایی اسکلت فلزی نیز، می شود.

وظایف پیمانکار اسکلت فلزی 

اسکلت فلزی پایه و ستون بنا است و مقاومت آن را تامین می کند. اجرای آن به طور کامل به عهده افرادی است که پیمانکاری اسکلت فلزی را انجام میدهند. پیمانکار بر طبق قرارداد موظف است که نیروی کار مورد نیاز را استخدام کند تا بتواند اجرای اسکلت فلزی را در زمان توافق شده به اتمام برساند. با توجه به اهمیتی که این اسکلت در ساختمان دارد،

می بایست از بهترین کیفیت متریال متناسب با نوع سازه استفاده کند، به طوریکه امنیت و استحکام سازه به طور کامل تامین شود. هرگونه کوتاهی در تهیه مصالح بی کیفیت و یا مصالحی که قیمت بسیار بالا دارند و استفاده از آن هیچ ضرورتی ندارد، بر عهده پیمانکار است و در صورت بروز هرگونه مشکل باید پاسخگو باشد. پیمانکار باید محاسبات و اندازه گیری های لازم برای اجرای درست اسکلت را انجام دهد. این کار نیازمند دانشی است که بتواند استحکام سازه را تضمین کند. در صورتیکه فرد مسئول در شرکتی که وظیفه پیمانکاری اسکلت فلزی را بر عهده گرفته است، از این دانش بهره نبرده باشد، از تیم اجرایی کمک می گیرد تا با همکاری یکدیگر، پروژه های عمرانی را پیش ببرند.

 

قراداد پیمانکاری اسکلت فلزی

 

کارخانه اسکلت فلزی

اسکلت فلزی در دو نوع جوشی و پیج و مهره ای اجرا می شود. اجرای اسکلت جوشی در محل انجام پروژه صورت می گیرد و برای ساختمان هایی که متراژ کم و یا تعداد طبقات کمی دارند، کاربرد دارد. در صورتیکه تعداد طبقات بیشتر باشد و بار بیشتری بر اسکلت ساختمان متحمل شود، باید از اسکلت فلزی پیچ و مهره ای استفاده کرد. ابعاد پروژه و اندازه گیری های لازم برای تهیه قطعات فلزی مورد نیاز، پیش از شروع ساخت اسکلت انجام می شود.

سپس این اسکلت داخل کارخانه ساخته می شود و به محل اجرای پروژه منتقل می شود. فلز استفاده شده در اسکلت باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد تا بتواند بار وارده را تحمل کند. پیش تر از آهن کم کربن استفاده می شد، امروزه استفاده از فولاد بعنوان اسکلت سازه به قدری رواج پیدا کرده است که به جای اسکلت فلزی، از اصطلاح اسکلت فولادی استفاده می شود. شرکت پیمانکاری اسکلت فلزی در صورتیکه امکانات مورد نیاز برای تهیه این اسکلت را نداشته باشد، با کارخانجاتی که شرایط مساعدی داشته باشند همکاری می کند.

قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی

مهم ترین عامل در ساخت اسکلت فلزی، انتخاب متریال مناسب است. کیفیت و نوع مصالح استفاده شده در این سازه تعیین کننده میزان استقامت ساختمان است. تعیین میزان مقاومت سازه های ساختمان، یکی از مهم ترین مراحل ساخت آن به شمار می رود. در صورتیکه سازه قدرت لازم برای تامین امنیت جانی ساکنان را نداشته باشد، به هیچ عنوان نمی توانید تاییدیه اتمام پروژه را از شهرداری و شهرسازی دریافت کند. متریال این سازه ها در کیفیت های متفاوتی داخل بازار عرضه می شوند، انتخاب اینکه کدام نوع مورد استفاده قرار بگیرد به شرایط کلی ساختمان بستگی دارد. مشخصا هرچه فلز استفاده شده مقاومت بیشتری داشته باشد، هزینه بیشتری می طلبد. همچنین دستمز افرادی که اجرای کار را بر عهده دارند نیز، در هزینه نهایی پروژه دخیل هستند. برای اینکه بتوان اسکلت فلزی را با بیشترین امنیت و مناسب ترین قیمت اجرا کرد، بهترین کار همکاری با شرکت های پیمانکاری اسکلت فلزی است.

 

قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی

 

شرکت مهندسین مجری پرآو سازه فعالیت خود را از سال 93 آغاز کرده است. ما در پرآو، آماده ارائه تمامی خدمات مربوط به ساخت پروژه های عمرانی از پایه تا انتهای آن هستیم. جهت دریافت مشاوره و همکاری در زمینه پیمانکاری اسکلت فلزی می توانید سازه خود را به پرآو بسپارید. این اطمینان را داشته باشید که مجموعه ای افراد آگاه و با تجربه در این مجموعه فعالیت می کنند و پروژه ساختمانی شما با بالاترین کیفیت انجام می شود.

هلدینگ پرآو در سال ۹۳ با نیت خدمت به مردم عزیز کشورمان به عنوان عضوی از شرکت های حقوقی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و انجمن انبوه سازان ایران شروع به فعالیت نموده است. این شرکت در تمام زمینه های خدمات مهندسی شامل اجرا ، طراحی ، نظارت و ساخت و ساز با سرلوحه قراردادن کیفیت بهتر در چهارچوب برنامه زمانبندی، جلب رضایت و اعتمادی کارفرمایان در اجرای پروژه های ساختمانی گام های بلندو استواری برداشته است. هلدینگ پرآو با آگاهی از کمبود کیفیت پروژه های ساختمانی به عنوان یکی از دغدغه های کشور با گرد هم آوردن مجرب ترین مهندسان و کارشناسان تمام تلاش خود را جهت بهبود این مهم به کار بسته است. شایان ذکر است تاکنون هلدینگ پرآو موفق به اجرای ۷۰ پروژه ساختمانی در زمینه مسکونی ـــ تجاری و اداری گردیده است. زمینه های کاری هلدینگ پرآو گزینه های ذیل می باشد

اطلاعات تماس :


آدرس : ونک، خیابان ولیعصر، خیابان دامن افشار، پلاک 49 ، مجتمع اداری آبشار ، واحد14 ، کدپستی: ۱۹۶۹۷۶۵۱۶۸

شماره های تماس :

021۸۸۷۸۹۳۷۰

021۸۸۷۸۹۲۳۷

021۸۸۸۸۰۱۷۵

۰۹۱۲۹۲۱۱۸۰۷

۰۹۱۲۵۹۴۳۹۱۷

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: