مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت چیست؟

اگر بخواهیم به طور خلاصه‌ترین حالت ممکن برای شما مشارکت در ساخت را توضیح دهیم، باید بگوییم که مشارکت ساخت در واقع عقدی است که به واسطه آن مالک ملک خود را در اختیار سازنده ساختمان قرار می دهد. در ادامه گرفتن مسئولیت مشارکت در ساخت، سازنده ساختمان متعهد است تمامی عملیات اجرایی و هزینه های نوسازی و تخریب را به عهده بگیرد.

در این قرارداد تقسیم واحدهای آپارتمانی با توجه به ارزش زمین و هزینه های تخریب و نوسازی بین طرفین انجام می گردد.

قانون مشارکت در ساخت

سرمایه گذاری مشترکی برای ساخت ملک است بین صاحب اصلی ملک یا مالکین از یکسو و مجری یا مجریان از سوی دیگر که گروه اول زمین و گروه دوم هزینه ها را تقبل می نمایند.

طرفین عقد قرارداد مشارکت در ساخت می توانند چندین نفر در قبال چندین نفر دیگر تعهد به انجام امری را نمایند. در عقد قراردا مشار کت در ساخت نفر اول به عنوان مالک اصلی شناخته می شود و نفر دوم به عنوان مجری طرح در نظر گرفته می شود.

دو طرف قرارداد در قابل یکدیگر تعهداتی دارند  که عبارت است از تعهد مالک به تسلیم زمین به عنوان سرمایه به مجری طرح و در مقابل تعهد مجری به پرداخت هزینه های لازم ساخت به عنوان سرمایه خود.

کلاهبرداری مشار کت در ساخت

یکی از مهم ترین مواردی که در مورد مشارکت در ساخت وجود دارد این است که چگونه از کلاهبرداری مشارکت در ساخت جلوگیری نماییم. یا سوالاتی که از این قبیل که چگونه مانع کلاهبرداری در قرارداد شویم و اگر خسارتی را متحمل شدیم بتوانیم به راحتی خسارت وارد شده را جبران نماییم.

کلاهبرداری مشارکت در ساخت گونه های مختلفی دارد که به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد:

  • کلاهبرداری از سوی مالک
  • کلاهبرداری از سوی سازنده

نام پرآو برگرفته از قله پرآو در استان کرمانشاه است. حوزه ی فعالیت های شرکت خدمات مهندسی و فعالیت در عرصه ساختمان می باشد. شرکت مهندسین مجری پرآو سازه در سال ۹۳ با نیت خدمت به مردم عزیز کشورمان به عنوان عضوی از انجمن انبوه سازان ایران شروع به فعالیت نموده است. این شرکت در تمام زمینه های اجرا و ساخت و ساز و طراحی با سرلوحه قراردادن کیفیت بهتر در چهارچوب برنامه زمانبندی، جلب رضایت و اعتمادی کارفرمایان در اجرای پروژه های ساختمانی گام های بلندو استواری برداشته است. شرکت پرآو سازه با آگاهی از کمبود کیفیت پروژه های ساختمانی به عنوان یکی از دغدغه های کشور با گرد هم آوردن مجرب ترین مهندسان و کارشناسان تمام تلاش خود را جهت بهبود این مهم به کار بسته است.

اطلاعات تماس :


آدرس : ونک، خیابان ولیعصر، خیابان دامن افشار، پلاک 49 ، مجتمع اداری آبشار ، واحد14 ، کدپستی: ۱۹۶۹۷۶۵۱۶۸

شماره های تماس :

021۸۸۷۸۹۳۷۰

021۸۸۷۸۹۲۳۷

021۸۸۸۸۰۱۷۵

۰۹۱۲۹۲۱۱۸۰۷

۰۹۱۲۵۹۴۳۹۱۷

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:


سئو و طراحی سایت جاب تیم