پیمانکاری اسکلت بتنی

پیمانکاری اسکلت بتنی

پیمانکاری اسکلت بتنی: اسکلت بتنی برای تمامی سازه های ساختمانی، بسیار مهم و حیاتی است. وقتی اقدام به ساخت ساختمان می کنید، یکی از مهم ترین قدم های اجرایی، اسکلت بتنی ساختمان است. این اسکلت از میلگردهایی که بعنوان پایه و ستون ساختمان هستند تشکیل شده است که داخل آن، بتن ریزی می شود. این اسکلت باعث استحکام و دوام بسیار بالای ساختمان می شود. اما نکته مهم این است که برای اجرای آن، نیاز به دانش و اطلاعات به روز است.

تمامی مراحل اجرای پروژه های ساختمانی تحت نظر مجری حقیقی و یا مجری حقوقی انجام می شود. مجری ساختمان تصمیم میگیرد که مرحله به مرحله ساختمان در چه زمانی انجام شود. برای اجرای اسکلت بتنی، می بایست قرارداد همکاری با شرکت های پیمانکاری اسکلت بتنی عقد شود. 

قرارداد پیمانکاری اسکلت بتنی

با توجه به اینکه اجرای اسکلت بتنی نیازمند دانش و تجربه مرتبط با ساختمان سازی است، شرکت هایی که انجام پروژه های ساختمانی را بر عهده می گیرند، مجموعه ای از افراد با سابقه را تحت عنوان اکیپ اجرای اسکلت بتنی در اختیار سازندگان ساختمان قرار می دهند تا تمامی مراحل مربوط به اجرای اسکلت را انجام دهند. با توجه به اینکه مسئولیت اجرایی بخشی از ساختمان بر عهده این شرکت پیمانکاری قرار می گیرد، بین درخواست کننده و پیمانکار، قرار دادی عقد می شود که به موجب آن هر دو طرف نسبت به وظایف و مسئولیت های خود واقف و آگاه باشند.

 

پیمانکاری اسکلت بتنی

 

در این قرارداد، اطلاعات پیمانکار، کارفرما و مشخصات کامل مربوط به ساختمان ثبت می شود. همچنین تعداد و قیمت مصالح مصرف شده به همراه مدت زمان انجام پروژه و دستمزد اکیپ اجرایی، به طور کامل ثبت می شود تا بعد از شروع پروژه هیچ شک و شبهه ای باقی نماند. یکی دیگر از مواردی که در این قرارداد ثبت می شود و از اهمیت بالایی برخورد دارد است، بندهایی است که شرایط فسخ قرارداد را اعلام می کند. مسلم است که در صورت بروز عدم مسئولیت پذیری توسط یکی از طرفین و یا موارد توافقی دیگر، هر کدام این حق را دارد که قطع همکاری کند.

وظایف پیمانکار اسکلت بتنی

از وظایفی که بر عهده پیمانکار اسکلت بتنی است می توان به تامین نیرو جهت اجرای کار، تامین مصالح مورد نیاز برای انجام پروژه، اجرای کار، تامین دستگاه های مورد نیاز برای اجرای اسکلت و ... نام برد. به طور کلی پیمانکار مسئول انجام این پروژه است که شامل مراحلی مانند حمل، پمپاژ و ویبره بتن، اجرای گروت برای زیربیس پلیت و اجرای بتن به همراه شن و ماسه شکسته یا شسته، می شود. تمامی این موارد با ریز و جزئیات در قرارداد ثبت می شود.

یکی از مواردی که در شرح وظایف پیمانکار است، تعیین و استخدام نیروی کار مناسب برای انجام پروژه است. مجری اسکلت بتنی باید فرد یا افرادی باشند که دانش کافی در این زمینه را داشته باشند. بتن متشکل از شن، ماسه، سیمان و آب است. بتن یکی از مقاوم ترین مصالح ساختمانی است که از آن علاوه بر اسکلت ساختمان، در تولید نیوجرسی های بین اتوبان ها، پله های پیش ساخته، کف پله ها و ... استفاده می شود. آنچه مقاومت بتن را تعیین می کند نسبت سیمان به آب در این ماده است. شخصی که تحت عنوان مجری اسکلت بتنی مسئولیت کار را بر عهده می گیرد، باید دانش کافی در مورد استحکام بنا و همچنین درصد اختلاط مواد تشکیل دهنده بتن را داشته باشد تا بتواند هدف اصلی پروژه را که استحکام بخشیدن به بنا است، انجام دهد. پیمانکار می تواند خود مجری طرح باشد، یا به صورت قراردادی با اکیپ اجرایی اسکلت بتنی همکاری کند. اما در نهایت، فردی که میبایست نسبت به مراحل انجام پروژه و همچنین مسائل حاشیه ای مربوط به آن به کارفرما پاسخگو باشد، پیمانکار اسکلت بتنی است.

 

وظایف پیمانکار اسکلت بتنی

 

قیمت اجرای اسکلت بتنی

اسکلت بتنی در تمامی ساختمان ها ضامن سلامت و استحکام آن هستند. بتن ریزی این اسکلت باید به گونه باشد که کمترین میزان هوا و تخلخل را داشته باشد، تا بتواند بیشترین درجه مقاومت را برای سازه فراهم کند. انجام این امر نیازمند تهیه مواد و مصالح درجه یک برای انجام پروژه، در کنار دانش و تجربه نیروی کار است.

مواردی مانند تامین نیروی کار، خرید مصالح مرغوب، تهیه دستگاه های مورد نیاز برای انجام پروژه تعیین کننده هزینه ای هستند که کارفرما برای انجام پروژه خود پرداخت می کند. مسلم است در صورتیکه درخواست اتمام کار با سرعت بالا را داشته باشید و یا مصالحی با بالاترین درجه کیفیت استفاده کنید، هزینه کار بیشتر خواهد بود. برای تحویل سریعتر پروژه، اکیپ اجرایی اسکلت بتنی به صورت شبانه روزی و با تعداد افراد بیشتر کار می کنند، این امر مسبب پرداخت هزینه بیشتر خواهد بود.

برای انجام پروژه خود با مناسب ترین هزینه و بالاترین کیفیت، شرکت مهندسی پرآو آماده ارائه خدمات است.

قیمت اجرای اسکلت بتنی در تهران

تهران با توجه به اینکه پایتخت ایران است، همواره یکی از قطب های مهاجر پذیر بوده است. به علت  افزایش روز افزون جمعیت تهران، ساختمان سازی با سرعت بیشتری در آن انجام می شود. سازه های ساختمانی با کاربردهای مختلف اداری، تجاری، مسکونی و ... رو به رشد هستند تا بتوانند پاسخگوی نیازهای جمعیت باشند. به صورت موازی با همین امر، اجرای اسکلت بتنی نیز با درخواست بیشتری روبرو شده است.  گروه مهندسین مجری پرآو سازه بعنوان عضوی از انجمن انبوه سازان ایران، نزدیک به یک دهه است که فعالیت خود را شروع کرده است. در این مدت کوتاه فعالیت خود، پرآو نزدیک به 70 پروژه را با بالاترین کیفیت و رضایت به اتمام رسانده است. همکاران ما در پرآو آماده ارائه بهترین خدمات در زمینه اجرای اسکلت بتنی با مناسبت ترین قیمت، هستند. 
 

هلدینگ پرآو در سال ۹۳ با نیت خدمت به مردم عزیز کشورمان به عنوان عضوی از شرکت های حقوقی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و انجمن انبوه سازان ایران شروع به فعالیت نموده است. این شرکت در تمام زمینه های خدمات مهندسی شامل اجرا ، طراحی ، نظارت و ساخت و ساز با سرلوحه قراردادن کیفیت بهتر در چهارچوب برنامه زمانبندی، جلب رضایت و اعتمادی کارفرمایان در اجرای پروژه های ساختمانی گام های بلندو استواری برداشته است. هلدینگ پرآو با آگاهی از کمبود کیفیت پروژه های ساختمانی به عنوان یکی از دغدغه های کشور با گرد هم آوردن مجرب ترین مهندسان و کارشناسان تمام تلاش خود را جهت بهبود این مهم به کار بسته است. شایان ذکر است تاکنون هلدینگ پرآو موفق به اجرای ۷۰ پروژه ساختمانی در زمینه مسکونی ـــ تجاری و اداری گردیده است. زمینه های کاری هلدینگ پرآو گزینه های ذیل می باشد

اطلاعات تماس :


آدرس : ونک، خیابان ولیعصر، خیابان دامن افشار، پلاک 49 ، مجتمع اداری آبشار ، واحد14 ، کدپستی: ۱۹۶۹۷۶۵۱۶۸

شماره های تماس :

021۸۸۷۸۹۳۷۰

021۸۸۷۸۹۲۳۷

021۸۸۸۸۰۱۷۵

۰۹۱۲۹۲۱۱۸۰۷

۰۹۱۲۵۹۴۳۹۱۷

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: