آزمایشگاه

آزمایشگاه های مهندسی عمران

آزمایشگاه های مهندسی عمران: مهندسی عمران یک رشته مهندسی حرفه ای است که با طراحی، ساخت و نگهداری محیط فیزیکی و طبیعی ساخته شده سر و کار دارد؛ که شامل این موارد می شود: کارهای عمومی مانند جاده ها، پل ها، کانال ها، سدها، فرودگاه ها، سیستم های فاضلاب، خطوط لوله، اجزای سازه ای ساختمان ها، و راه آهن. مهندسی عمران به طور سنتی به تعدادی زیر رشته تقسیم می شود. این رشته پس از مهندسی نظامی دومین رشته مهندسی قدیمی محسوب می شود و برای تشخیص مهندسی غیر نظامی از مهندسی نظامی تعریف شده است.

مهندسان عمران معمولا دارای مدرک آکادمیک در مهندسی عمران هستند. طول تحصیل سه تا پنج سال است و مدرک تکمیل شده به عنوان لیسانس فناوری یا لیسانس مهندسی تعیین می شود. برنامه درسی به طور کلی شامل کلاس های فیزیک، ریاضیات، مدیریت پروژه، طراحی و موضوعات خاص در مهندسی عمران است. در کنار دروس تئوری ارائه شده در این دوره، واحد های عملی در قالب آزمایشگاه های مهندسی عمران انجام می شوند که در کنار دانشی که کسب می شود، نحوه استفاده و به کار بردن آن نیز، آموزش داده شود.

 

آزمایشگاه های مهندسی عمران

 

آزمایشگاه های گروه مهندسی عمران در دانشگاه های مختلف، متفاوت هستند. وابسته به واحد درسی ارائه شده و همچنین نیازهای منطقه ای و زمینه فعالیت مهندسین عمران، واحد های عملی در نقاط مختلف جهان تغییر پیدا می کنند. به طور کلی لیست آزمایشگاه های مهندسی عمران به شرح ذیل هست:

 1. سازه
 2. بتن و مصالح ساختمانی
 3. مکانیک و خاک
 4. قیر و آسفالت
 5. روسازی
 6. مکانیک سنگ
 7. هیدرولیک
 8. محیط زیست و شیمی مصالح
 9. دینامیک خاک
 10. آلودگی آب و خاک (HSE)
 11. مقاومت مصالح و تحقیقات سازه
 12. میل گرد
 13. جوش

فارغ التحصیلان این رشته، با رعایت تمامی شرایط، می توانند در راستای ارئه خدمات عمرانی هریک از آزمایشگاه های مهندسی عمران را تاسیس کرده و مشغول فعالیت شوند. برای انجام پروژه ساختمانی، ریزه کاری های زیادی باید در نظر گرفته و انجام شود. یکی از مهم ترین وظایفی که مجری های حقیقی یا حقوقی پروژه دارند، انتخاب مصالح استاندارد و مناسب برای استفاده در سازه است. هر کدام از مصالح ساختمانی، پیش از این که تاییدیه تولید انبوه و استفاده را بگیرند، باید از فیلترهایی عبور کنند تا به کیفیت مقبول برای تولید برسند.

 

کارگاه مهندسی عمران

 

در تمامی آزمایشگاه های مهندسی عمران تجهیزات بسیاری قرار می گیرد تا به هدف اصلی تاسیس آنها رسیدگی شود. این تجهیزات شامل دستگاه ها، ابزارآلات و موادی است که در پروسه ارزیابی کیفیت و تولید مصالح، مورد استفاده قرار می گیرند. افراد اصلی که در آزمایشگاه های مهندسی عمران فعالیت می کنند، مهندسین صاحب امتیاز و ذیصلاح هستند که تمامی تاییدیه ها را دریافت کرده اند و مجوز تاسیس دارند. محور این آزمایشگاه ها بررسی تمامی مراحل تولید مصالح است.

مهندسین مسئول به تمامی استانداردهای مواد مورد استفاده در ساخت و ساز آگاه هستند. آنها در این مکان، روند تولید را به صورت ایستگاهی و بر اساس معیارهای روز دنیا مورد تست و آزمایش قرار می دهند. در نهایت عیار تمامی مصالح تولید شده بر اساس خروجی فرآیند تولید تعیین می شود. همچنین با نظارتی که بر پروسه انجام می شود، در صورت مشاهده هرگونه تخطی به سرعت از آن جلوگیری می شود و در صورت تداوم، گزارشات عدم صلاحت مرکز ثبت می شود. با توجه به اینکه کیفیت و استاندارد بودن مصالح ساختمانی رابطه مستقیم با حفظ امنیت و جان افراد دارد، رعایت اصول و استانداردهای تولید، بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل آزمایشگاه های مهندسی عمران باید به طور مداوم بازرسی شوند.

با توجه به حساسیتی که تولید تمامی مصالح مورد استفاده دارند، هر کدام از مواد اولیه ساخت سازه به طور جدا و تخصصی، در آزمایشگاه های مهندسی عمران مورد بررسی قرار می گیرند. به طور مثال در آزمایشگاه بتن مقاومت کششی و فشار بتن، آزمایش روانی و التراسونیک و ... انجام می شود تا محصول استاندارد وارد خط تولید شود.

 

کارگاه مهندسی عمران

 

کارگاه مهندسی عمران

شرکت مهندسین مجری پرآو سازه با هدف خدمت به تمامی هموطنان عزیز به عنوان عضوی از انجمن انبوه سازان ایران، از سال 93 فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت در تمامی زمینه های اجرا و ساخت و ساز و طراحی فعال است. یکی از خدماتی که توسط شرکت پرآو ارائه می شود، برگزاری کارگاه های مهندسی عمران است. همانطور که مستحضر هستید، کنترل کیفیت، نظارت و اجرای استانداردهای تولید مصالح ساختمانی از اولویت بسیار بالایی برخوردار است و تمامی مهندسین و مجریان، باید از دانش روز دنیا بهره مند باشند.

با توجه به اینکه به روز بودن اطلاعات تولید کنندگان و اطلاع از آخرین تغییرات در این زمینه جز پایه های اساسی این حیطه است، کارگاه های مهندسی عمران با محوریت اصول و آخرین آپدیت های دنیا در زمینه تولید و نظارت بر مصالح ساختمانی و همچنین پایه تاسیس آزمایشگاه های مهندسی عمران برگزار می شوند. پرآو برای تدریس در این دوره ها از مهندسان عالی رتبه و همچنین تجربه ای که در طی این سال ها در زمینه مشارکت و اجرای پروژه های ساخت و ساز دارد، استفاده کرده است.

 

هلدینگ پرآو در سال ۹۳ با نیت خدمت به مردم عزیز کشورمان به عنوان عضوی از شرکت های حقوقی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و انجمن انبوه سازان ایران شروع به فعالیت نموده است. این شرکت در تمام زمینه های خدمات مهندسی شامل اجرا ، طراحی ، نظارت و ساخت و ساز با سرلوحه قراردادن کیفیت بهتر در چهارچوب برنامه زمانبندی، جلب رضایت و اعتمادی کارفرمایان در اجرای پروژه های ساختمانی گام های بلندو استواری برداشته است. هلدینگ پرآو با آگاهی از کمبود کیفیت پروژه های ساختمانی به عنوان یکی از دغدغه های کشور با گرد هم آوردن مجرب ترین مهندسان و کارشناسان تمام تلاش خود را جهت بهبود این مهم به کار بسته است. شایان ذکر است تاکنون هلدینگ پرآو موفق به اجرای ۷۰ پروژه ساختمانی در زمینه مسکونی ـــ تجاری و اداری گردیده است. زمینه های کاری هلدینگ پرآو گزینه های ذیل می باشد

اطلاعات تماس :


آدرس : ونک، خیابان ولیعصر، خیابان دامن افشار، پلاک 49 ، مجتمع اداری آبشار ، واحد14 ، کدپستی: ۱۹۶۹۷۶۵۱۶۸

شماره های تماس :

021۸۸۷۸۹۳۷۰

021۸۸۷۸۹۲۳۷

021۸۸۸۸۰۱۷۵

۰۹۱۲۹۲۱۱۸۰۷

۰۹۱۲۵۹۴۳۹۱۷

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: