پیمانکار و نمایندگی جوش فورجینگ یا جوش سر به سر میلگرد


فورجینگ چیست؟

شکل دهی فلزات تحت فشار و یا در حالت گداخته توسط قالب و به کمک پرس های هیدرولیک،مکانیک و یا پتک های ضربه ای را فورج می نامند.بسیاری از قطعات مهم در صنایع ماشین سازی،خودروسازی و صنایع نظامی با روش فورج ساخته می شوند.عملیات فورج منقطع بوده و بخاطر امکان کنترل جریان مواد و دانه بندی ساختار و همچنین فشرده کردن ماده اولیه،قطعات فورج شده،استحکام و سختی بالای دارند.اکثر فلزات چکشخوار مانند فولادها و آلیاژ های مس و آلومینیوم قابلیت عملیات فورج را دارند.

معایب جوش فورجینگ:

با توجه به هزینه های گاز مصرفی در این روش توجیه اقتصادی برای میلگرد سایز 20 به بالا می باشد اما در صورت کوتاه بودن میلگردها یا نیاز به مقاوم سازی میلگردها تا سایز 14 را نیز میتوان با این فرآیند جوشکاری کرد. حداکثر اختلاف سایز میلگرد نباید از 2 الی 3 سایز بیشتر باشد در غیر اینصورت این روش کارامد نمی باشد.

مزایای جوش فورجینگ:

_افزایش مقاومت در محل اتصال به علت افزایش قطر

_صرفه جویی در مصرف میلگرد حدود30%

_کاهش خطا های انسانی در مبحث آرماتوربندی و چیدمان میلگردها

_کاهش وزن سازه به علت حذف اورلپ

_افزایش اختلاط بتن با میلگرد به علت کاهش حجم میلگرد

_امکان ویبره خوری بهتر و ایده آل تر به علت کاهش حجم آرماتورها

_کاهش مقاطع و مصرف بتن و کاستن از فضای مرده زیر بنا(در ستونها)

_حفظ یکپارچگی آنالیز بار در محل اتصال

_کاهش هزینه حمل و نقل به علت کاهش مواد مصرفی

_توانایی ایجاد اتصال با حداقل طول

_حفظ خواص متالوژیکی آرماتور

_امکان اتصال سایز های مختلف(طبق استاندارد)به یکدیگر حداکثر اختلاف سایز 2تا 3

_سرعت اجرا بالا،با صرف کمترین هزینه و جلوگیری از اتلاف وقت پرسنل اجرایی آرماتور بند

_قابلیت استفاده در تمامی حالت ها

_امکان اتصال میلگرد های پرت وضایعاتی

_عدم نیاز به برق سه فاز

محاسن جوش فورجینگ:

ارزانتر و استحکامی،فورجینگ سر به سر میلگرد به عنوان آخرین روش در اجرا ابینه با کاربری آسانتر،سریعتر،بالاتر،روش بسیار مناسب و جایگزین خوبی به جای روش سنتی اورلپ و روش اتصالات مکانیکی می باشد.

انواع اتصالات میلکرد:

از انواع اتصالات رایج در میلگرد،اتصال روی هم،اتصال مکانیکی و فورجینگ با گاز استیل میتوان نام برد.

اتصال روی هم تا کنون به عنوان روشی مهم و کاربردی برای میلگردهای قطر پایین مورد استفاده قرار گرفت ولی به دلیل دارا بودن معایبی همچون عدم استحکام محل اتصال،پیچیده بودن آرایش میلگردها،ایجاد مقطع ثانویه بزرگتر از حالت پایه و همچنین افزایش هزینه،استفاده از آن برای میلگرد های با قطر بالا در برخی استانداردها ممنوع شده است.

 

روش جوش فورجینگ سر به سر میلگردها:

با توجه به خلاقیت و نوآوری های مختلف در شرکت STS که از اساسی ترین اهداف جهت رقابت با دیگر شرکتها از نظر مدیریت شرکت بوده همواره بخش توسعه فن آوریها این شرکت در حال تحقیق و ارائه مباحث جدید در صنعت جوش می باشد. از دیگر از نوآوری های شرکت STSارائه و ترویج روش جوش فورجینگ سر به سر میلگردها می باشد.  تکنولوژی نوین جوش فورجینگ سر به سر میلگرد  نسبت به روش متداول و مرسوم فعلی اتصال به صورت اورلپ و نیز روش استفاده از اتصالات مکانیکی و کوپلینگ از صرفه اقتصادی بیشتری برخوردار بوده و همچنین استحکام ناحیه اتصال در آن نیز بیشتر از ماده اولیه می باشد . به طور کلی روش جوش فورجینگ سر به سر میلگردها بسیار سریعتر , مستحکم تر و اقتصادی تر از روش اتصال روی هم می باشد.

 

انواع فورجینگ:

عملیات فورجینگ به دو دسته کلی فورج سرد و فورج گرم تقسیم می شود.

فورج سرد در دمای محیط و با نیروی زیاد روی قطعات با چکش خواری بالا انجام می شود.فورج گرم در درجه حرارت بالا (بالاتر از دمای تبلور مجدد ماده)و با نیروی فشار کمتر اجرا می گردد.شکل پذیری و یکنواختی قطعه در این شیوه،بیشتر است.

عملیات فورج با توجه به اینکه فلز در ضمن تغیر شکل ((از قسمتی))ویا ((تمام جهات))توسط قالب محبوس شده باشد،به صورت زیر دسته بندی می شود:

فورجینگ با قالب باز

فورجینگ با قالب بسته

در مواردی که تغیر فرم ماده اولیه نسبت به قطعه نهایی زیاد است،فورج در مراحل متعدد انجام می شود.

عملیات فورجینگ با قالب بسته

عملیات فورجینگ با قالب باز

با توجه به تحقیقات انجام گرفته شده روش فورجینگ سر به سر میلگرد نسبت به روش های دیگر به دلیل حذف اورلپ در میلگردها،صرفه جویی قابل ملاحظه در میلگرد مصرفی (تا 30 درصد)،حذف ضایعات میلگرد،ایمن سازی ساختمان ها در مقابله زلزله و استحکام بالا در نقاط اتصال میلگرد ها از کیفیت مطلوبتری برخوردار است.نکته قابل توجه در این روش،افزایش مقاومت قابل توجهی در نقطه اتصال نسبت به سایر نقاط در طول میلگرد ایجاد می شود به طوری که هیچگاه میلگرد از نقطه اتصال گسیخته نمی شوند.این روش قابلیت استفاده جهت اتصال تمامی میلگره های مصرفی در صنعت ساختمان سازی دارا می باشد.

 

فناوری اجرایی:

به عنوان یک روش فاز جامد محسوب می‌شود که در آن، اتصال بدون ذوب کامل فلز پایه انجام می‌گردد. به دلیل نبود عنصر واسطه برای اتصال دو قطعه در این روش این نوع جوش از مزایای خوبی نسبت به روش‌های متداول و معمول برخوردار می‌باشد. در این روش عمل حرارت دهی انتهای میلگردها توسط یک مشعل اکسی استیلن انجام می‌گردد که باعث می‌شود دو سر میلگردها به حالت پلاستیک درآید، همزمان فشار بر روی دو میلگرد که به حالت سر به سر روبروی یکدیگر قرار گرفته و در داخل یک گیره نگهدارنده مهار شده‌اند، اعمال گردیده و جوشکاری صورت می‌گیرد. هنگامیکه درجه حرارت به ۱۲۰۰-۱۳۰۰ درجه سانتیگراد می‌رسد (ناحیه خمیری)، مولکول‌های میلگرد انرژی فعالسازی کافی را به دست آورده و سپس مولکولهای میلگردها در ناحیه فصل مشترک نفوذ کرده و با یکدیگر ترکیب می‌شوند که در این حالت پیوند مولکولی برقرار شده و تبلور مجدد اتفاق می‌افتد که به این نحو جوشکاری دو سر میلگردها انجام می‌پذیرد.

در این روش مدت زمان حرارت دهی و میزان اعمال فشار به قطر میلگردهای جوش شونده بستگی دارد.

این نکته که در این روش سطوح انتهایی میلگردها عاری از لایه اکسیدی و آلودگی سطحی باشد، بسیار حائز اهمیت می‌باشد به نحوی که وجود ناخالصی اکسیدی در فصل مشترک جوش، باعث عدم استحکام این نوع اتصال می‌گردد. استفاده از تجهیزات برشکاری و لبه سازی با اره تنگستنی مخصوص دور پایین این روش جوشکاری الزامی می‌باشد.داشتن گواهینامه جوشکاری برای اپراتور الزامیست.

شماره تماس جهت مشاوره و انجام پروژه های جوش فورجینگ:

۰۹۱۲-۹۲۱۱۸۰۷
۰۹۱۲-۵۹۴۳۹۱۷
۰۲۱-۸۸۷۸۹۳۷۰
۰۲۱-۸۸۷۸۹۲۳۷
۰۲۱-۸۸۸۸۰۱۷۵